„Když se poslední březnový pátek loudali ulicemi města, dostali nápad podívat se do čajovny na Palackého náměstí, kde ještě nebyli. Po příchodu do čajovny zůstal nejstarší z hochů u vchodu, kde byl botník s obuví návštěvníků. Zbylí dva se prošli po čajovně a zamířili ke slečně za barem, které se vyptávali na čaje a zda se může v čajovně kouřit. Když se jim dostalo odpovědi, že kouření je uvnitř zakázáno, odešli," popsala „taktiku" zlodějů Milena Šabatová, inspektorka uherskohradišťské policie.

Když po několika minutách z čajovny odcházeli další návštěvníci, dva z nich zjistili, že si nemají co obout. Boty, které nechali u vchodu, zmizely.

Policejní hlídka po získání podrobného popisu hochů asi po hodinovém šetření dva nejmladší ze zlodějíčků zadržela u Zelného trhu.

„Na služebně vylíčili, jak zabavili slečnu za barem, a třetí u vchodu kradl. Odnesli si dva páry bot a sluneční brýle. Jedny boty přímo na nohách a druhé šikovně zabalené v mikině. Protože druhý pár nepasoval ani jednomu z nich, pohodili je v parku do keře," uvedla policejní mluvčí.

Ještě toho večera si hochy za přítomnosti pracovnice z Oddělení sociálně právní ochrany dětí převzali jejich rodiče. Mladíci jsou podezřelí z přestupku proti majetku, na což zákon pamatuje až patnáctitisícovou pokutou. Odcizené věci v celkové hodnotě jedenácti set korun byly druhý den navráceny majitelům.