Svým osobním peugeotem totiž narazila zezadu do renaultu, který před ní zastavil.

„Řidička opakovaně nadýchala 0,4 promile a pití před jízdou přiznala. Při nehodě nedošlo k žádnému zranění,“ upřesnil mluvčí policistů v Uherském Hradišti Aleš Mergental.

O půl hodiny později vyjížděla dopravní hlídka k další nehodě, v níž svou roli sehrál alkohol. Nešlo však o alkohol u řidiče, ale u chodce. Sedmatřicetiletý muž přecházel mimo přechod třídu Maršála Malinovského v Uherském Hradišti, ale pro svou opilost nezvládal chůzi.

„Přešel první pruh, ztratil rovnováhu, zavrávoral a spadl do silnice, kde akorát projížděl osobní peugeot. Jeho řidič se snažil chodci vyhnout, ale opilý chodec mu spadl zády na levou přední část auta. Řidič okamžitě zastavil a zavolal policii. Opilcovi naměřili 1,92 promile alkoholu, s čímž muž souhlasil a přiznal, že krátce předtím ukončil své celodenní pití šesti piv a půl litru borovičky.

Před třetí hodinou v noci na sobotu hlídkovali bojkovičtí policisté ve Starém Hrozenkově. Najednou uviděli, že za kamionem kličkuje octavia. Vyjeli ihned za ní a chtěli ji zastavit. Ještě než stačili zapnout výstražný maják, auto prudce zabočilo na parkoviště, zastavilo, jeho řidič vyběhl z auta a začal utíkat pryč.

„Policisté vyrazili okamžitě za ním a po pár metrech muže doběhli a chytili. Řidič, který v autě nechal svého spolujezdce, dobře věděl, proč utíká, v dechu měl 2,5 promile. Pětadvacetiletému muži policisté zakázali další jízdu a zadrželi řidičský průkaz. O hodinu později zastavili strážci zákona v Uherském Hradišti 23letého řidiče v osobním hyundai, který seděl za jeho volantem, přestože měl v dechu 0,7 promile. Mladý řidič se k pití alkoholu před jízdou přiznal.

Před sobotní půl šestou ráno došlo k havárii mezi Buchlovicemi a Boršicemi. „Osmnáctiletý mladík řídil felicii a dostal přitom mikrospánek. Přejel do protisměru do příkopu, kde čelně narazil do stromu. Nebyl připoután bezpečnostním pásem, a tak při nárazu utrpěl zranění hrudníku a nosu, s nímž byl ošetřen v nemocnici,“ doplnil mluvčí Mergental.

Zraněný šofér měl v krvi 0,4 promile alkoholu. V sobotu v deset hodin dopoledne skončil v síti dopravních policistů řidič octavie, který jel Bílovicemi rychlostí 65 km/h. Při dechové zkoušce policisté zjistili, že pětapadesátiletý řidič má v sobě 0,65 promile alkoholu. Také on skončil bez řidičského průkazu.

O čtyřiadvacet hodin později v Hluku stavili policisté 52letého řidiče felicie, který nadýchal 0,3 promile alkoholu. Ani ne o hodinu později zastavili ostrožští policisté v Hluku dalšího opilého řidiče. Osmapadesátiletý muž řídil svůj VW i přesto, že měl v dechu 1,34 promile. I jemu policisté zadrželi řidičský průkaz.

Poslední „víkendový“ alkohol policisté naměřili třicetiletému muži, který sérii opilých řidičů uzavřel věru kuriózně. Na hlavním průtahu Uherským Hradištěm po třídě Maršála Malinovského řídil starší VW Golf, který jel na jedné straně pouze po zcela zdeformovaném disku. Kolo nemělo žádnou pneumatiku! Policisté vyzvali řidiče k okamžitému zastavení.

„Třicetiletému muži naměřili 2,57 promile alkoholu. Řidič pití alkoholu před jízdou přiznal, ale sám si už ani nemohl vzpomenout, kolik piv a kořalek vypil. Auto bylo odtlačeno na krajnici a řidiče policisté zadrželi.

Řízení s alkoholem pod jedno promile zákon posuzuje jako spáchání přestupku, za který hrozí pokuta do dvaceti tisíc korun a zákaz řízení od šesti měsíců do jednoho roku. Řízení motorového vozidla s alkoholem přesahující jedno promile je posuzováno jako spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což hrozí až roční vězení a zákaz řízení až na deset let.