Pobertové si k budově přistavili žebřík, vyšplhali po něm na střechu a z té se dostali do prostor prodejny. Následně probourali zeď do kanceláře, kde se pokusili otevřít trezor. V tom momentu se však spustil alarm a zloději utekli s nepořízenou.

„Pachatelé nebyli žádnými náhodnými zlodějíčky, disponovali odpovídajícím vybavením. Na místo vyjeli policisté s technikem, kteří zajistili stopy, jež se nyní vyhodnocují. Ke krádeži nedošlo, jedná se o poškození cizí věci. Škody společnost ještě nevyčíslila," informoval uherskohradišťský policejní mluvčí Aleš Mergental.

O něco lépe si vedli chmatáci, kteří mezi štědrodenním polednem a středečním ránem navštívili samoobsluhu na sídlišti v Hluku. „Někdo zde přeřezal mříž a vysadil okno. V prodejně pak z kasy ukradl drobné v hodnotě asi jednoho tisíce korun a vzal i sedmatřicet kartonů cigaret. Zákon takovou činnost hodnotí jako trestný čin krádeže vloupáním," doplnil mluvčí Mergental. Jinak byly podle něj Vánoce na Slovácku klidné.

To samé tvrdí i hasiči, bojovníci s ohněm většinu svátku strávili na svých základnách. „Zvláště na Uherskohradišťsku byl klid. Řešily se jen drobnosti jako pomoc s otevřením bytu," konstatoval zástupce krajského mluvčího hasičů Štefan Hrtús.

Ve standardním režimu pak pracovali sloužící lékaři v ambulancích Uherskohradišťské nemocnice. „Traumatologická pohotovost ošetřila do půlnoci 24. prosince celkem devětatřicet pacientů s úrazy horních i dolních končetin, které způsobil charakter počasí, dále pak například s bolestmi břicha. Na Boží hod Vánoční bylo ošetřeno dvaačtyřicet pacientů," uvedl mluvčí nemocnice Ludvík Valouch.

Lékařská služba první pomoci nejčastěji přijímala pacienty s podezřením na angínu, jejíž příčinou mohou do značné míry být aktuální teplotní výkyvy. Za první dva vánoční dny zde lékaři přijali šestapadesát nemocných. Personál interní ambulance se pak nejčastěji potýkal s kolapsovými stavy a podezřeními na cévní mozkovou příhodu.