„Přijali jsme tři oznámení o krádežiích kabelek, které pachatel nebo pachatelé odcizili za jízdy na kole. V prvním případě oznámila 41letá žena, že jí v pátek večer na hradišťské ulici Šafaříkova přímo před domem odcizil neznámý pachatel jedoucí na jízdním kole z ramene kabelku. Majitelka tak přišla o cenné věci v hodnotě 2 000 korun,“ popsala první případ uherskohradišťská policejní mluvčí Jitka Zámečníková.

Ve druhém případě se stala terčem zlodějů žena. Ta se pohybovala v Kunovicích na cyklostezce mezi ulicí Na Záhonech a železniční stanicí. Okradli ji v pátek v odpoledních hodinách. Dva mladíci ve věku asi 17 let při projíždění kolem ní jí vytrhli z ruky tašku a ujeli. Žena přišla o osobní doklady a finanční hotovost. Škoda dosáhla 330 korun.

Poslední případ se odehrál také v Kunovicích. Na ulici Obecní odcizil v pátek v podvečer neznámý pachatel na jízdním kole z košíku jiného bicyklu kabelku. Svým jednáním zloděj způsobil majitelce škodu ve výši 3 300 korun. „Zda spolu případy souvisí, policisté nyní zjišťují,“ dodala Zámečníková.