Divoká byla situace například v Boršicích, kde povětřím létalo kde, co.

„Bouřka byla sice takřka normální, spoušť způsobil ten nejsilnější, zhruba dvanáctiminutový poryv větru, kdy se přihnala fronta a ochladilo z pětatřiceti na dvacet stupňů. Mně to odfouklo fóliáč, na hřbitově bylo plno popadaných suchých větví, skřidlice létaly povětřím. Naštěstí se to obešlo bez zranění,“ řekl Deníku starosta Boršic Roman Jílek.

Jednomu ze starších obyvatel vesnice to podle Jílka dokonce porazilo objemný ořech, jehož pád mu následně poškodil střechu. Na pomoc s její opravou mu přispěchali sousedé.

„Stromy padaly v různých částech obce. Ty ze silnic odstranili místní dobrovolní hasiči,“ doplnil boršický starosta.
Ve Zlámanci porazil vítr vrbu i část třešně.

„Zhruba půlka rozčíslé třešně mi dopadla na včelí úly a jeden z nich zdemolovala,“ prozradil Oldřich Žák.

Vítr řádil také v lipové aleji na břehu Moravy v uherskohradišťské Staré Tenici.

„Viděla jsem to doslova v přímém přenosu. Seděla jsem na balkóně a čekala kdy u mě nějaká lípa přistane. Nápory větru ohýbaly staleté lípy na všechny strany, když se v jednom okamžiku ulomila statná větev a zřítila se na cyklostezku. Naštěstí se nikomu nic nestalo, ale během nástupu té bouřky prošlo nebo projelo alejí na kole asi deset lidí, ačkoliv to bylo fakt nebezpečné,“ informovala Milena Marešová.

K popadaným stromům v okrese Uherské Hradiště vyjížděli hasiči dohromady ve dvanácti případech.

„Odklidit museli například větve popadané v kolejišti nedaleko vlakového nádraží ve Starém Městě, nebo stromy ze silnice v Babicích,“ uvedla mluvčí krajských hasičů ve Zlíně Lucie Javoříková.