„V úterý 24. prosince navečer zavolal na linku 158 anonym. Uvedl, že v obci u Uherského Brodu pobývá muž s trestní minulostí, který je uživatelem drog, má u sebe nelegálně držené zbraně a navíc je s ním v domě nedobrovolně nějaká žena. Upozornil také na to, že se na pozemku nachází pes velkého plemene,“ uvedla policejní mluvčí.

Bezprostředně po oznámení začali strážci zákona jednat. Vzhledem k tomu, že mělo jít o nebezpečného a ozbrojeného pachatele, vydalo se na místo hned několik policejních hlídek, a to z obvodních oddělení Uherský Brod, Bojkovice a ze zlínského pohotovostně eskortního oddělení.

Nápomocen jim byl také psovod se služebním psem. Celé akci podle Simony Kyšnerové velel důstojník z Uherského Hradiště. Policisté se rozmístili v okolí domu, a to tak, aby pachatel nemohl uniknout a zároveň monitorovali terén a celou situaci.

„V domě se podle oznámení nacházelo rukojmí, a proto jsme museli být velmi obezřetní. Po chvíli se nám však naskytla skvělá příležitost. Muž totiž vyšel na dvůr. Zasahující policisté toho okamžitě využili, pachatele rychlým zákrokem jej zpacifikovali a zadrželi,“ popsala Simona Kyšnerová zatčení nebezpečného individua.

Při osobní prohlídce u zadrženého podle jejích slov nalezli krátkou střelnou zbraň. Další střelnou zbraň objevili v domě. Žena, která se tam nacházela, uvedla, že v objektu pobývala dobrovolně. Uvnitř však na hlídky čekalo další překvapení.

„Nalezly tam věci odcizené po vloupání do domů a chat v Nivnici, Suché Lozi a v Bystřici pod Lopeníkem. Muž se zjevně živil krádežemi. V době zadržení byl pod vlivem drog a z toho důvodu měl snížený práh bolestivosti. Navíc byl velmi agresívní a nepředvídatelný,“ doplnila policejní mluvčí.

Výkonu trestu odnětí svobody se tak nakonec stejně nevyhnul. Do věznice putoval hned na Štěpána. Jeho nově spáchanou trestnou činností se zabývají uherskohradišťští kriminalisté.