Muž má zájem o nové džíny. Když mu prodavačka nabízí různé kalhoty, zákazník k ní přistupuje zezadu a jednou rukou ji chytá pod krkem. Druhou rukou se jí snaží zavřít ústa.

Přepadená žena se brání a kousne lupiče do prstu. Útočník ji pouští, vzápětí však ženu udeří pěstí do obličeje a křičí, že chce peníze. Prodavačka ukazuje na stolek s peněženkou. Lupič sáhá po peněžence s téměř pěti tisíci korunami a utíká pryč.

Přepadená prodavačka vybíhá z obchodu na ulici a s voláním o pomoc běží za lupičem.

Dva kolemjdoucí muži neváhají a rozbíhají se za prchajícím zlodějem.

O chvíli později lupiče doběhnou a chytí. Vystrašený muž jim dává peněženku se slovy, že ji právě ukradl prodavačce v obchodě.

Jeho pronásledovatelé od něj ještě žádají občanský průkaz, který jim pachatel také předává. Vzápětí se jim však vysmekne a utíká pryč.

Muži tedy volají kunovické strážníky a ti uherskohradišťské policisty.

Do Kunovic okamžitě vyjíždějí policisté z Uherského Hradiště. Zjišťují, co se stalo, a s popisem pachatele se vydávají do kunovických uliček. Za půl hodiny po oznámení loupeže již mají pachatele ve svých rukou.

„Oba muži předvedli velkou míru občanské statečnosti,“ chválí náhodné kolemjdoucí, kteří lupiče chytili, uherskohradišťský policejní mluvčí Aleš Mergental.

Pachatel má v současnosti podle jeho slov podmínečně uložený trest za řízení pod vlivem alkoholu. Ze spáchání násilného trestného činu je čtyřiatřicetiletý Kunovičan obviněn poprvé. Za loupež může jít až na deset let do vězení.