Státní zástupce zlínské pobočky Krajského státního zastupitelství v Brně Roman Kafka dnes ČTK potvrdil, že ve věci podal obžalobu. Muži hrozí osm až 16 let vězení, stíhán je na svobodě.

Událost se stala 25. února brzy ráno. Poškozený byl nalezen náhodnými kolemjdoucími. Utrpěl četné zlomeniny klenby i spodiny lební s rozsáhlým krevním výronem. Přes kvalifikovanou lékařskou péči zemřel v důsledku zhmoždění a těžkého otoku mozku. Podle Kafky byl muž jedenkrát udeřen cihlou. Poškozený ještě před svou smrtí svým blízkým řekl, kdo jej napadl.

„Výpověď umírajícího, navíc učiněnou jen osobám blízkým těsně před smrtí, je třeba i s ohledem na jeho zdravotní stav hodnotit opatrně a s rezervou, nicméně je podporována dalšími důkazy. Poškozený odpovídal jen na velmi jednoduché otázky a stylem ano – ne a totožnost útočníka uvedl opakovaně a byl u toho silně rozrušený,“ přiblížil Kafka s tím, že na cihle odhozené do blízkého potoka byla nalezena pachová stopa obviněného. Stejně tak i na peněžence zemřelého.

Pachovou stopu nalezenou na peněžence navíc podle Kafky obviněný není schopen vysvětlit. „Též se odmítl podrobit vyšetření na takzvaném detektoru lži. Popírá, že by poškozeného napadl, na předmětný večer ale nemá alibi,“ uvedl Kafka s tím, že peněženka poškozeného byla prázdná, ačkoliv podle svědků měl muž u sebe větší obnos peněz.

Na napadení a smrt muže upozornil v květnu pořad České televize Na stopě. Popsal pohyb muže, který se večer před napadením zastavil u kamaráda a pak zamířil do jedné z místních hospod. Podle svědků odtud odešel po 01:00. O několik hodin později ho v mrazivé noci našli nedaleko jeho domu lidé, kteří šli do práce. Podle svědků byl muž zmlácený, krev mu tekla z nosu i uší a přestával dýchat.