Muž na podzim roku 2006 podepsal zprostředkova­telskou smlouvu s přerovskou firmou, v níž se zavázal prodávat propan butan, plnit ho do tlakových lahví a rozvážet je zákazníkům. Ve smlouvě stálo, že má pravidelně jednou za měsíc odvádět tržbu na stanovený bankovní účet. Prvních několik měsíců bylo vše v pořádku, poté se ale podle policie začaly odvody opožďovat a následně muž prý odváděl jen část utržené částky.

„Nepoctivý zprostředkovatel si postupně nechával ve své kapse čím dál více peněz. Domovská společnost ale měla zřejmě nepořádek v účetnictví, takže nepřišla na to, že jí od hradišťského prodejce chybí už celkem přes tři miliony korun,“ popsal Mergental s tím, že firma zpronevěru odhalila až při loňské kontrole a věc oznámila policii.

Podle Mergentala podezřelý v roce 2007 neodvedl téměř 700.000 korun, v roce 2008 to bylo přes 1,3 milionu, v roce 2009 přes 800.000 Kč a v roce 2010 zhruba 140.000 korun. Při vyšetřování vyšlo najevo, že přerovská firma údajně nebyla jediná, jejíž peníze zpronevěřil. Podle policie připravil také jednu pražskou firmu na tržbách téměř o 40.000 korun.

„Podezřelý muž byl, je a zřejmě i bude ve vleklých finančních problémech spojených také s uvalenými exekucemi. Peníze, které zpronevěřil a prý používal na úhrady svých dluhů, dosáhly 3,119.767 korun. Do dnešního dne poškozeným společnostem nevrátil ani korunu,“ uzavřel Mergental.