Patnáctiletý chlapec z Uherského Hradiště, který se vracel od kamaráda, měl původně odjet domů na kole. Jenže to bylo nepojízdné, proto musel zvolit autobus. Po chvilce čekání si všiml mladého muže, který šel od Babic. Měl z něj zvláštní pocit, proto se raději díval jinam.

„Ve chvíli, kdy muž okolo něj prošel, ucítil palčivou bolest přes ucho a tvář. Když se otočil, zjistil, že to byl kožený pásek, se kterým ho muž švihl," uvedla hradišťská policejní mluvčí Milena Šabatová.

Dodala, že pak se na něj osopil, zda má nějaký problém. Vystrašený chlapec řekl, že ne. Muž se ale nenechal odbýt a zeptal se ještě několikrát. Řekl mu, ať ukáže, co má v batohu a kolik má u sebe peněz. Po peněžence s pár korunami muž zřejmě neprahl, proto vzal chlapci alespoň batoh s fotbalovým míčem a kopačkami.

Ještě než odešel, pohrozil chlapci, že pokud o tom někomu řekne, tak mu zlomí vaz. Vystrašený chlapec poté nasedl do autobusu a po příjezdu domů vše řekl babičce. Ta okamžitě zavolala na policii. Policisté po získání podrobného popisu muže, ihned vyjeli do Huštěnovic. Shodou okolností byla v místě už druhá hlídka, kterou na místo vyslal operační důstojník za jiným případem.

„Mělo se jednat o muže, který pobíhal po silnici a ohrožoval jak sebe, tak i projíždějící řidiče. Podle popisu zjistili, že se jedná o jednoho a toho samého muže. Ten posléze skončil v policejní cele," sdělila Milena Šabatová.

Třiadvacetiletý muž z Hradce Králové, se za hranicí zákona nepohybuje poprvé a až do roku 2020 je v podmínce. Co ho vedlo k páchání další trestné činnosti, bude muset vysvětlit u soudu. Kriminalisté proti němu zahájili trestní stíhání pro trestný čin loupež. Druhý den byl převezen do vazební věznice v Brně. Nyní mu hrozí až desetileté vězení.