„Čtyřicetiletý muž přišel na začátku letošního března do jednoho z autobazarů poblíž Uherského Hradiště, kde si vybral zánovní vůz za 750 tisíc korun. Tolik peněz zájemce neměl, a tak mu autobazar nabídl, jako obchodní zástupce zmiňované finanční společnosti, úvěr na nákup auta,“ popsala případ mluvčí uherskohradišťské policie Jitka Zámečníková.

Zákazník zaplatil asi 200 tisíc korun v hotovosti a ke sjednání úvěru předložil potvrzení o tom, že pracuje u firmy v Praze. To stvrdil i výplatní páskou. Vše se zdálo v pořádku, a tak v zakoupeném voze odjel domů do Veselí nad Moravou.

„Splatil ještě jednu měsíční splátku a to bylo vše, co od něj finanční společnost viděla. Po čtvrt roce nesplácení společnost od smlouvy ustoupila a vyzvala muže, ať jí auto vrátí. Ten se ovšem k ničemu neměl a tento stav trvá dodnes,“ vysvětlila Zámečníková.

Kriminalisté zjistili, že muž úvěr nesplácel a navíc věděl, že nebude schopný splátky hradit. Vyšlo najevo, že nepoctivý zákazník předložil prodejci falešné doklady o svém zaměstnání.

V uvedené pražské firmě nikdy nepracoval, a tak z tamní účtárny nemohl mít ani výplatní pásku. Kriminalisté dalším šetřením zjistili, že firma je založena na cizí doklady, které někdo ukradl muži ze Slovenska.

Policistům se auto podařilo najít v jednom servisu na Uherskohradišťsku, kde nepojízdné čeká na opravu. Pachateli muži sdělili včera kriminalisté obvinění ze spáchání trestného činu úvěrového podvodu, za který mu hrozí až osm let vězení. Škoda, kterou způsobil, činí 520 tisíc korun.