Je-li vozovka dostatečně a souvisle osvětlena, může cyklista použít náhradou za světlomet svítilnu bílé barvy s přerušovaným světlem," vysvětlila Milena Šabatová, mluvčí Policie v Uherském Hradišti.

Alkoholovou jízdu octavií ve středu večer absolvoval sedmačtyřicetiletý muž. V Záhorovicích ho zastavila policejní hlídka, na jejíž výzvu se podrobil dechové zkoušce. Naměřená hodnota byla 2,02 promile alkoholu v dechu. Řidič přiznal, že před jízdou popíjel. Nyní mu hrozí až roční vězení včetně zákazu řízení až na deset let.

Pozitivní test na drogy vyšel devatenáctiletému řidiči golfu, který v pondělí ráno projížděl ulicí Vlčnovská. Uherskobrodští policisté mu zadrželi řidičský průkaz a zakázali další jízdu. Poté muže převezli do nemocnice k lékařskému vyšetření a potřebným odběrům. Nyní ho čeká řízení na odboru dopravy.

Díky nepozornosti boural ve středu dopoledne dvacetiletý řidič felicie. V úseku mezi obcemi Spytihněv a Babice velmi pozdě zaregistroval, že před ním stojí citroën, který se chystá odbočit doleva. „Muž, aby zabránil střetu, rychle strhl řízení. Vyjel mimo silnici a narazil do betonového nájezdu," popsala Milena Šabatová. Poté se ještě s vozidlem převrátil na střechu. Mladý řidič utrpěl naštěstí jen lehké zranění. Přítomnost alkoholu u něj vyloučila dechová zkouška. Chvilka nepozornosti způsobila škodu za dvacet tisíc korun. (poh)