„Ve výšce asi pětadvaceti metrů navazovala na střechu ještě jedna vyšší budova do tvaru písmene T. Horní část byla nadstavbou celého komplexu a byla vyvýšena nejméně o další tři metry. Na stříšce byl mladý muž, který vyhrožoval sebevraždou a skokem,“ popsal situaci mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček.

S nešťastníkem začali vyjednávat velitel zásahu, lékař a zdravotní sestra, na místo mířila také psycholožka hasičů.

„Mladý muž postupně po stříšce nadstavby chodil a hasiče napadlo, že by se mohli pokusit o jeho záchranu. Po příjezdu profesionální jednotky z Valašského Meziříčí se proto dva hasiči ukryli pod stříškou nadstavby,“ vysvětlil postup záchranářů mluvčí.

Po hodině vyjednávání se podařilo záchranářům muže dostat blíž k sobě, a nakonec si sedl na okraj stříšky.

„Tehdy hasiči využili úkrytu, a chytili muže za nohy. Následně byl stažen do bezpečí velké střechy, zpacifikován a sveden na zem. Po zklidnění byl převezen zdravotnickou službou do nemocnice,“ dodal Mitáček.

I na samotné členy týmu podle něj záchrana mladého života v takto složité situaci hodně zapůsobila. „Vzájemně si po akci poděkovali, uznání jim tlumočili i zdravotníci,“ uzavřel Mitáček.

Sebevraždu se podařilo dokonat pacentovi vsetínské nemocnice

Týž den ráno už spáchal sebevraždu také jeden z pacientů vsetínské nemocnice. Pětasedmdesátiletý pacient tamní Léčebny dlouhodobě nemocných se oběsil na pásku vlastního pyžama, také tento případ vyšetřuje policie.

Článek o sebevrahovi čtěte zde.

Lukáš Pařenica, Michal Burda