Dvaadvacetiletý řidič hondy leží v nemocnici v kritickém stavu

„Ze zavinění obou nehod jsou podezřelí motorkáři. Hůře dopadl dvaadvacetiletý řidič motocyklu Honda, jehož motocykl se při jízdě rozkmital tak, že mladík dostal smyk, přejel do protisměru a tam narazil jak do svodidel, tak do protijedoucího automobilu,“ popsala havárii uherskohradišťská policejní mluvčí Jitka Zámečníková.

Při nehodě utrpěl mladík tak vážná zranění, že jej lékaři museli v kritickém stavu převézt do zlínské nemocnice. „Zraněný muž je i nadále hospitalizovaný u nás v nemocnici,“ potvrdila včera odpoledne mluvčí zlínské nemocnice Karla Havlíková. Na vině vážného střetu je podle výsledků policejního vyšetřování motorkář, který nepřizpůsobil rychlost své jízdy stavu a povaze vozovky a svým schopnostem.

K další, tentokrát lehčí nehodě, došlo mezi Zlechovem a Buchlovicemi. Tam se osmačtyřicetiletý řidič motocyklu Honda plně nevěnoval řízení, při brzdění v koloně vozidel dostal smyk a havaroval na vozovku. Utrpěl jen lehké zranění. Škoda při obou haváriích dosáhla 111 tisíc korun.

Negativní zkušenosti s motorkáři v buchlovských horách má celá řada řidičů. „Projížděl jsem zrovna přes buchlovské hory. Ti kluci tam ani náhodou nejedou devadesát. To jsem jel já a všichni mě předjížděli. Člověk, aby měl strach i o svůj život,“ konstatoval šestatřicetiletý řidič Václav Škrášek z Uherského Hradiště.

Policisté si na motorkáře v Chřibech chtějí došlápnout. „V letošním roce, stejně jako v loňském, budou policisté řidiče motocyklů v buchlovských horách pravidelně kontrolovat,“ upozornila Zámečníková.

Přečtěte si také:

Motocyklista skončil po divoké jízdě v nemocnici