V současné době jeho případ šetří hospodářská kriminálka z Uherského Hradiště. Mladíkovi za trestný čin pronevěry hrozí až dvanáctiletý pobyt za mřížemi.

„Trestní oznámení podala jedna z leasingových společností. Ta uzavřela s podezřelým v roce 2007 třináct kupních smluv a následně zpětné leasingové smlouvy na pronájem třinácti zemědělských strojů v celkové hodnotě 7 760 000 korun. Jednalo se o osm strojů, které měl podezřelý již k dispozici od jiné leasingové společnosti, čtyři stroje byly v jeho držení a jeden stroj byl otce,“ popsala případ uherskohradišťská policejní mluvčí Jitka Zámečníková.

Mladíkova finanční anabáze však pokračovala. Potřeboval totiž peníze, a proto prodal stroje leasingové společnosti, která s ním uzavřela zpětný leasing. I tak měl ale problémy s prodlením u měsíčních splátek, a proto mu společnost v září letošního roku smlouvy vypověděla a vyzvala jej k vrácení strojů. To mladík až do dnešních dnů neučinil.

„Kriminalistům se při šetření podařilo dohledat celkem 6 strojů, a to čtyři traktory, jeden balíkovač a jeden velký traktor v hodnotě 2 400 000 korun, což bylo majetkem původní leasingové společnosti. Kriminalisté také zjistili, že jeden kombajn je prodán v Polsku a dva stroje shořely,“ vyjmenovala Zámečníková.