Celý incident začal slovní roztržkou. Pak se ale oba začali prát.

„Když pak jednadvacetiletý mladík klesl na kolena, mladý útočník se opět na něj vrhl a opakovaně ho bil pěstí do hlavy. Jeho intenzita ran se však ještě stupňovala a nakonec muže začal do hlavy i kopat,“ připomněla událost mluvčí zlínské policie Jana Bartíková.

Potyčku mezi muži sledovalo i několik lidí, z nichž jeden přivolal městské strážníky. Chlapec, který je chovanec výchovného ústavu, nakonec skončil v rukou státní policie.

Podle lékařů mladý muž naštěstí neutrpěl těžká zranění. „Měl otřes mozku, poraněný ret, pohmožděnou tvář a krční páteř,“ popsala Bartíková.

Policisté nakonec mladíka obvinili z těžkého ublížení na zdraví. „Musel si totiž být vědom, že při podobných silných kopech, směřujících do hlavy a obličeje, mu mohl způsobit i velmi vážná poranění,“ podotkla mluvčí.

Policisté agresora už dobře znají. „Několikrát jsme ho vyšetřovali kvůli alkoholu nebo krádežím. Navíc hoch často z ústavu utíká, což se stalo i nedávno, a tak jsme mu obvinění mohli předat až v minulém týdnu. Poté, co byl mladík opět nalezen,“ vysvětlila mluvčí Bartíková.

Dodala, že obviněný mladík již vyjádřil lítost nad tím, co provedl.