Když se v úterý 11. srpna krátce po jedné hodině odpoledne vracel ze služební cesty, zastavil autem zastavil u zadní části panelového domu v ulici Průmyslová. Na chodník si vyskládal všechny tašky a předal vůz kolegovi.

„Poté, co auto odjelo, odnesl zavazadla k přednímu vchodu, kde je položil na zem a postupně odnášel do bytu. Doma však zjistil, že tašky nejsou všechny. Jedna s notebookem chyběla,“ sdělila mluvčí uherskohradišťské policie Milena Šabatová. Proto mladík kontaktoval kolegu, jestli si ji nenechal tam. „Bohužel uslyšel zamítavou odpověď. U domu se také zeptal sousedů, jestli si nevšimli, že někdo odnáší tašku. Ani u nich nepochodil,“ řekla Šabatová.

Zloděj zřejmě využil nepozornosti mladíka už u auta, když vykládal tašky na chodník, nebo když je nosil po částech do bytu. V kožené brašně za pět tisíc korun měl muž uložený notebook v hodnotě třiceti tisíc korun, písemnosti a certifikát v hodnotě dva a půl tisíce korun. „Během chvilky nepozornosti tak přišel o věci za třicet sedm tisíc korun,“ doplnila mluvčí. Zloději hrozí po dopadení za krádež až dvouleté vězení.