Mladíci ve věku šestnáct a devatenáct let si dali schůzku na autobusových zastávkách před vlakovým nádražím, aby osobně vyřešili spor, kvůli kterému se hádali na facebooku. Starší z nich měl prý na internetu rozeslat intimní fotky mladé slečny, která je kamarádkou toho mladšího. Kromě nich se na místě srotila ještě skupinka jejich známých ze školy, kteří se na bitku přišli podívat.

Když mladíci stáli proti sobě a padala ostrá slova, šestnáctiletý chlapec najednou sáhl do kapsy a vytáhl černou pistoli.

„Natáhl její závěr a namířil ji proti devatenáctiletému mladíkovi. Ústí hlavně zatlačil na krk soka a druhou rukou jej držel pod krkem. Ohrožovanému mladíkovi se po chvilce podařilo vysmeknout a začala přetahovaná o zbraň. Přitom došlo k jednomu nekontrolovanému výstřelu, který naštěstí nikoho nezasáhl," popsal dramatickou scénu mluvčí uherskohradišťské policie Aleš Mergental.

Útočník pak udeřil pažbou mladíka do hlavy. Pistole upadla na zem, kam se oba také svalili. Útočník pokračoval v bití až do té doby, než je svědci od sebe odtrhli. Devatenáctiletý muž naštěstí utrpěl jen odřeniny. Po chvilce se všichni sebrali a odešli pryč.

Napadení policii oznámila až následující den pedagogická pracovnice, která oba mladíky zná. Policisté vyjeli prověřovat okolnosti případu a zajistili i plynovou pistoli, s níž mladík ohrožoval svého známého.

„Kriminalisté zjistili, že šestnáctiletý chlapec dostal zbraň před více než rokem od svého otce jako dárek," podivil se Aleš Mergental, podle kterého je mladík ze severu Moravy podezřelý ze spáchání trestných činů výtržnictví a nebezpečné vyhrožování, za což mu hrozí až jeden a půl roku vězení.