„Celková škoda se vyšplhala na dvacet tisíc korun, ženě za podvod hrozí dva roky vězení,“ uvedl mluvčí uherskohradišťské policie Aleš Mergental.

Případ se začal odehrávat na podzim roku 2009. „Mladá žena bydlela v pronajatém bytě v Uherském Hradišti a usmyslela si, že potřebuje pevnou telefonní linku a především připojení k internetu. Protože neměla peníze, uzavřela smlouvu s telekomunikační společností na jméno svého přítele, který s ní v bytě nebydlel. Po zavedení internetu si služeb pohodlně užívala, ale platby faktur ji nijak netrápily,“ popsal způsob podvodu Mergental.

Žena se po čase s přítelem rozešla a přestěhovala do jiného bytu. A už se jménem nového milence celý podvod ještě jednou zopakovala. Měsíční faktury zase neplatila. Po čase se však oba muži dozvěděli, že mají telekomunikační společnosti dlužit peníze za využívání internetu a začali celou věc řešit na policii.

„Nezaplacená částka se vyhoupla na dvacet tisíc korun. Policisté jednatřicetiletou ženu z Uherského Hradiště vyslechli a včera jí sdělili podezření ze spáchání trestného činu podvodu, za což jí ze zákona hrozí až dva roky vězení,“ dodal Mergental.