„Každá ráno se tady při cestě do práce stavujeme na kafe, dneska jsme si ho ale nedali. Když jsme totiž kolem půl šesté přijeli, celá benzinka už byla obšancovaná policisty, kolem budovy pobíhal psovod se psem. Od lidí, kteří tam už stáli, jsme se doslechli, že došlo k přepadení a že pachatel utekl směrem k sídlišti Východ,“ nechal se slyšet muž středního věku, který si však nepřál být jmenován.

„K přepadení došlo těsně před čtvrtou hodinou ranní. Na benzinové pumpě v tu chvíli kromě dvou pracovnic nikdo jiný nebyl. Lupič přeskočil pult, načež obě ženy utekly do jiné místnosti. Muž si jich nevšímal, sebral peníze a utekl. Celý incident se obešel bez zranění,“ popsal průběh přepadení Aleš Mergental, mluvčí uherskohradišťské policie.

Asi třicetiletý lupič, který v ruce držel nůž, měl na sobě béžovou bundu a starší ošoupané džíny. Obličej si maskoval šálou, kapucí a kšiltovkou. Na rukou měl pletené rukavice. Za loupež pachateli hrozí až deset let za mřížemi.

Nevšimli jste si něčeho?

„Chtěli bychom požádat veřejnost o pomoc při pátrání. Jakékoliv informacemi o přepadení a lupiči mohou hlásit na linku 158 nebo na nejbližší policejní oddělení,“ vyzval Mergental.

Na Uherskohradišťsku jde v krátké době o druhé přepadení čerpací stanice. „Minulý týden vyloupil zatím neznámý pachatel benzinovou čerpací stanici Unicorn v Jarošově. S pistolí si odnesl čtyři tisíce korun,“ připomněl policejní mluvčí.

V minulém roce přitom došlo na okresu pouze k jedinému podobnému přepadení, které se odehrálo v Uherském Brodě. „Tady byl lupič odhalen, k přiznání ho donutili rodinní příslušníci. Případ měl ale tragickou dohru, neboť pachatel se pár dní nato oběsil,“ dodal Aleš Mergental.(ms)