V pátek večer přišel sedmatřicetiletý muž z Uherskobrodska domů opilý a fyzicky napadl svou o několik let mladší manželku. „Vulgárně jí nadával, tahal za vlasy, kopal do ní a bil ji pěstmi. Při tom jí navíc vyhrožoval zabitím. Při jednom z úderů jí dokonce vyrazil zub. Napadané ženě se podařilo z bytu utéct k sousedce, odkud zavolala na linku 158,“ informoval mluvčí policie v Uherském Hradišti Aleš Mergental.

Policisté agresivního manžela zajistili a v dechu mu naměřili přes dvě promile alkoholu. Protože se útoků dopustil už dříve, byl násilník vykázán na deset dní z domu.

V sobotu byl agresor propuštěn z vazby a své kroky směřoval rovnou domů, i když věděl, že tam má zakázaný vstup. „Zaklepal, žena mu otevřela, on ji odstrčil, vešel dovnitř. Tam pokračoval v pití alkoholu, dokud neusnul,“ popsal Mergental. Na místo přijela opět policejní hlídka a muže vykázala z bytu podruhé.

K trestným činům nebezpečného vyhrožování a pokusu o ublížení na zdraví se tak přidalo ještě maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Za spáchané činy podezřelému hrozí až tři roky vězení.

(bm)