„Dvojice mužů si prostory herny nejdříve prohlédli, a když zjistili, že zde nikdo jiný není, donutili dvě pracovnice, aby jim vydaly všechny peníze. Jeden z mužů šel za bar a přikázal barmance, aby trezor otevřela, peníze vyndala a položila na stůl. Vyhrožoval jí násilím a na důkaz, že to myslí vážně, na stůl položil dvaceticentimetrový kuchyňský nůž. Vystrašená žena poslechla a tržbu v řádu desítek tisíc korun vydala. Pachatelé je pak obě zavedli na toalety, zamkli je uvnitř a odešli,“ popsala mluvčí zlínské policie Jana Bartíková.

Devětadvacetileté ženě se podařilo přivolat na pomoc bezpečnostní agenturu. Chvíli na to přijela i hlídka otrokovických policistů a ti hned začali po pachatelích pátrat. Svědci pomohli kriminalistům sestavit jejich podobizny. „Muže jsme hledali několik dní. Věděli jsme, že musíme postupovat velmi opatrně. Měli jsme totiž informace o tom, že mohou být ozbrojení a navíc jsme měli důvodné podezření, že jsou oba nakaženi žloutenkou,“ podotkla mluvčí.

Stopy nakonec policisty zavedly do Kroměříže. „Tam jsme oba podezřelé zadrželi v jedné z ubytoven. Muži byli ozbrojeni plynovou pistolí. Oba po loupeži podstatně změnili svou vizáž,“ sdělila Bartíková. Dodala, že uloupené peníze z větší části stihli utratit.

Čtyřiatřicetiletý muž byl na útěku z vězení. Dostal totiž vycházku, z níž se měl vrátit v den loupeže. Jeho jednačtyřicetiletý spolupachatel byl zase odsouzen za rozsáhlou majetkovou trestnou činnost, ale do výkonu trestu doposud nenastoupil. Navíc se zlínským policistům potvrdilo, že jejich podezření na žloutenku bylo správné.

„Jeden z mužů má typ B, druhý dokonce typ C,“ podotkla policejní mluvčí Bartíková.

Oba lupiči, kteří odmítli vypovídat, už jsou ve vězení. „Tam je ve čtvrtek odvezl brněnský eskortní oddíl. Strávit v něm mohou až deset let,“ doplnila mluvčí.

V letošním roce vyšetřovali kriminalisté na Zlínsku už šestnáct případů loupežného přepadení.