„Děti házely do kanálu kamínky a dole prý uviděly, jak z vody vyplavala lidská ruka. Dospělí pak zavolali policii,“ prozradil Slováckému deníku Václav Kartusek mladší z Halenkovic, který v tu chvíli s přáteli seděl na zahrádce nedaleké restaurace. „Byla to velká šou, bleskově dorazilo několik policejních aut a také hasiči. Jak to ale celé dopadlo, to nevím, protože jsme pak odešli pryč,“ vysvětlil svědek události, pro kterého to ale nebyl moc příjemný zážitek.

„Musím říct, že mi nebylo příliš dobře po těle. Hned se mi vybavily scény ze seriálu o majoru Zemanovi, kde asi nejbrutálnější díl pojednával o mrtvolách ve studni,“ dodal Kartusek.

Ani pro zasahující jednotky to velká zábava nebyla. „Policisté ihned po oznámení kontaktovali hasiče, kteří na místě až do půlnoci odčerpávali vodu,“ informovala o akci záchranných jednotek mluvčí uherskohradišťské policie Milena Šabatová.

To potvrdil i její kolega od krajských hasičů Ivo Mitáček. „Jednotka profesionálních hasičů z Uherského Hradiště odčerpala veškerou vodu ze zaplavené skruže, nicméně žádnou ruku ani nic podobného nenašli,“ vyloučil Mitáček domněnku, že by se ve vodě nacházely lidské ostatky.

Michael Lapčík, Michal Sladký