„Stále přemýšlíme, co jsme mohli udělat lépe. Hned po Novém roce se sejdeme s projektantem a budeme diskutovat o opatřeních, která by zlepšila bezpečnost návštěvníků,“ slíbil ředitel zlínských lázní Lubomír Matoušek.

Vedení uvažuje o stavebních úpravách. „Zvažujeme, že usadíme plavčíka na více vyvýšené místo, takzvanou věž, aby měl lepší rozhled,“ nastínil Matoušek jednu z možností. Tento nápad schvaluje i ředitel kroměřížského bazénu Karel Čermák. „Na Západě je to běžné. Čím výš je plavčík, tím více vidí. Toto opatření také projednáme,“ plánoval.

Ředitel uherskobrodského aquaparku Delfín Vlastimil Šmíd však míní, že stavba problémy nevyřeší. „Tyto tragédie se bohužel stávají. Plavčíci nemohou znát zdravotní stav návštěvníka. Důležité je, aby zasáhli okamžitě, což se nám vždy podařilo,“ uvedl. O bezpečnost se podle Šmída mají starat pracovníci provozu i samotní návštěvníci. „Pomáhá nám i kamerový systém,“ sdělil ředitel aquaparku.

Před třemi roky se v uherskobrodském aquaparku stala podobná událost. Plavec dostal mozkovou příhodu. Plavčíci jej vytáhli za pár vteřin, dotyčného se podařilo oživit. Bezpečnostní opatření poté nezkvalitňovali. „Nešlo o pochybení z naší strany,“ zdůvodnil ředitel.

Za třiadvacet let strávených na bazéně se setkal Karel Čermák se třemi případy, kdy lidé takto klesli ke dnu. „Naštěstí jsme je bleskově vytáhli,“ vzpomínal ředitel. Podle něj se u utonulého studenta ze Zlína muselo jednat o selhání srdce. „Osmnáctiletý mladík již obvykle ví, co si může dovolit,“ mínil Čermák.
Zlínská radnice se zatím k případným změnám v městských lázních odmítá vyjádřit.

„Je předčasné mluvit o nových bezpečnostních opatřeních, když ještě nemáme výsledky vyšetřování. Navíc tyto záležitosti jsou v kompetenci společnosti Steza, která je provozovatelem lázní,“ řekla mluvčí radnice Marie Masaříková. Stoprocentním vlastníkem firmy Steza je však právě město Zlín a v orgánech společnosti sedí místní radní.

Související článek

Tragédie: mladík z Luhačovic utonul