Podle policejních statistik jsou nejčastějšími prohřešky v Hluku vandalství a krádeže, těch museli strážci zákona řešit 32. Mají také vytipovaná místa, kde k prohřeškům nejčastěji dochází. Jedná se o okolí sportovní haly, koupaliště, tvrze, sběrného dvora, základní školy, kostela nebo v podnicích Niob či Kovoplast. Jedním z kritických míst je diskotéka Euro. „Podle mě je hlavní neřestí to, že je Euro otevřené, až do pěti do rána. Navíc když se tam něco stane, nikdo nepůjde svědčit," sdělil své zkušenosti Antonín Bachan, zástupce městské policie. Podle tamního starosty Jana Šimčíka ubylo trestné činnosti ve městě ve chvíli, jakmile se po něm začali pohybovat příslušníci bezpečnostní agentury GAN. „Na konci srpna nebo začátkem září by měl ještě přibýt terénní pracovník z Oblastní charity v Uherském Hradišti," dodal Jan Šimčík. Město také přehodnotilo služby městských strážníků, ti budou sloužit hlavně přes víkend, kdy je kriminalita nejvyšší.

„O víkendu se sem sjíždí i mládež z okolí a dělá nepořádek. Nelíbí se mi hlavně sprejerství. Vždyť je to nedávno, co někdo počmáral na náměstí několik budov," posteskla si Hlučanka Františka Konečná.

Jedním z posledních vážnějších případů, které musela řešit policie, bylo okradení dvou seniorů v potravinách na hluckém náměstí v polovině července. Zlodějky si tehdy odnesly několik set korun. Pachatelé už ale letos mimo jiné ukradli měděné svody z kostela nebo vykradli dům s chráněnými byty. Podobných případů ale policie řeší mnoho i v jiných obcích na Slovácku. „Nárůst kriminality v Hluku nesledujeme," poznamenala mluvčí policistů v Uherském Hradišti Milena Šabatová.