Toho společně s jeho o čtyři roky mladším komplicem zadržela minulý týden ve čtvrtek policejní hlídka poblíž autovrakoviště v Suché Lozi ve chvíli, kdy pachatelé zrovna do svého vozu nakládali odcizené autosoučástky.

„Krádeži předcházela příprava. Starší z mužů nejprve v brzkých ranních hodinách přelezl oplocení areálu, poté autovrakoviště prohlédl a následně si k plotu nachystal různé autodíly v hodnotě 51 tisíc korun,“ popsala případ mluvčí policistů v Uherském Hradišti Simona Kyšnerová.

V noci se pak dotyčný podle jejích slov na místo vrátil společně se svým známým. Opět přelezl oplocení a přehodil přes něj tři přichystané výfuky i s katalyzátory.

Kontrola dokladů. Ilustrační foto.
Cizinec z Uherského Hradiště měl dvojí identitu a dva legální pasy

„Zrovna když muži nakládali do připraveného auta první z výfuků, přistihli je při tom policisté, kteří byli právě ve spojení s majitelem autovrakoviště. Ten zloděje sledoval prostřednictvím průmyslové kamery. Jakmile pachatelé policejní hlídku spatřili, dali se na útěk. Policisté je však po chvíli dopadli,“ poznamenala Simona Kyšnerová.

Hned na druhý den v pátek je kriminalisté obvinili z krádeže. Zároveň předložili na okresní státní zastupitelství žádost o podání návrhu na vzetí pětatřicetiletého obviněného do vazby, kterou na něj soudce následně uvalil.  

„Vzhledem k tomu, že se obvinění tohoto trestného činu dopustili v době vyhlášeného nouzového stavu, hrozí jim nyní za trestný čin krádež až osmileté vězení,“ dodala policejní mluvčí.