Zraněným pomohl projíždějící řidič, zaujal ho záblesk mezi stromy

„Oznamovatel informoval záchranáře na tísňové lince, že při jízdě lesem zahlédl v serpentinách mezi stromy slabý odraz světla. Proto zastavil a sestoupil do srázu, kde uviděl na střechu převrácené auto,“ přiblížil mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček.

Muž pak sám uvolnil dveře na straně řidiče, jemuž pomohl ven. „Nemohl odtamtud zavolat pomoc, protože neměl na mobilu signál. Vyrazil proto do Koryčan, odkud hovor vyřídil,“ nastínil Mitáček.

Na místo operační důstojník vyslal jednotku z Kyjova, kvůli časovému prodlení však povolal na pomoc i dobrovolné hasiče z Koryčan, kteří byli na místě během pěti minut. „Ti začali poskytovat první pomoc a bez technické podpory vyprošťovali další dva zraněné z převráceného vraku. Jejich zásah byl rychlý a úspěšný,“ podotkl Mitáček. Oknem auta se jim podařilo vytáhnout spolujezdce z předního sedadla i zaklíněného cestujícího ze zadních sedaček. „Po příjezdu zdravotnické záchranné služby byli všichni tři z vozu předáni do péče lékaře a odvezeni do nemocnice k ošetření,“ uvedl Mitáček. Dodal, že nejméně vážné zranění utrpěl zřejmě šofér, který jevil známky silné podnapilosti.

„Je však na místě ocenit všímavost řidiče, který u havárie v noci zastavil a pomohl. Hasiči později potvrdili, že po jejich příjezdu byl motor převráceného vozu zcela studený a vozidlo mohlo havarovat i dlouhou dobu před jeho objevením,“ uzavřel Mitáček.