Na něj strážníky před pár dny upozornila žena, která nejdříve zkusila zmateně vyhlížejícího mladíka oslovit.

„Oznamovatelka dostala odpověď, že jej strýc poslal autobusem do Uherského Brodu pro mobil. Taková odpověď se jí však nezamlouvala, a tak vytočila tísňovou linku 156. Na to se však chlapec dal na útěk," uvedla mluvčí Uherské Brodu Markéta Švehlíková.

Pátrání hlídky nakonec vedlo k nalezení dezorientovaného dítěte.

„Komunikace s ním nebyla snadná, nedokázal ani sdělit své jméno a vysvětlit co dělá sám venku. Strážníci proto kontaktovali pohotovost sociálně právní ochrany dětí, která se případu nadále ujala," upřesnil velitel městské policie Uherský Brod Radek Šustek.

Pracovnice přivolaného odboru následně dokázala rychle zjistit jméno, bydliště i okolnosti jeho odchodu z domova.

„Většinou problémů, v nichž figurují nezletilí, se zabývá Police ČR, nicméně případ bezprizorního chlapce jasně ukázal, že i místní hlídky jim musejí být připraveny čelit," dodal místostarosta Uherského Brodu Jan Hrdý.

Seminář, jehož tématy byla nejen komunikace s dětmi, ale i prevence mladistvých v oblasti alkoholismu a toxikomanie a také monitorování situací před městskými vzdělávacími instituty ukázal některé probflémy, na jejichž řešení se městská policie bude nadále zaměřovat.

„Výsledkem bude několik akcí strážníků v součinnosti s orgánem právní ochrany dětí kvůli prevenci alkoholismu a toxikomanie. Zvýšený dozor si také zaslouží kritická místa před školami a školkami. Především pak před MŠ na ulici Svatopluka Čecha, u ZŠ Na Výsluní či při ZŠ Mariánské náměstí," uzavřel výsledky semináře Radek Šustek.