Ten navíc policistům nepředložil řidičský průkaz, protože mu byl odebrán poté, co vloni dosáhl dvanácti bodů a městský úřad mu vyslovil zákaz řízení. Dotyčný však řídil i přes tento zákaz, a je podezřelý, že se dopustil trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí, za což mu hrozí až tři roky vězení.

Ve stejný den necelou hodinu po poledni byli uherskobrodští strážci zákona voláni do jedné z místních ulic, kde se nebezpečně proháněl mladík na motorce. „Třiadvacetiletý muž jezdil na upravené slabší terénní motorce i přesto, že nemá žádné řidičské oprávnění. Motocykl neměl registrační značku,“ informoval hradišťský policejní mluvčí Aleš Mergental. Hříšník skončil na obvodní oddělení s podezřením ze spáchání přestupků, za které mu hrozí až 50 tisíc korun pokuty.

O několik hodin později, kolem 17. navečer, si 70letý senior přivodil při jízdě na kole po chodníku v ulici Tovární ve Starém Městě nepříjemné zranění při pádu, k čemuž mu dopomohla notná dávka alkoholu. „Opilý muž se plně nevěnoval jízdě a z kola spadl. Hlavou dopadl na obrubník a zranil se. Na místo byli přivoláni dopravní policisté, kteří muži poskytli první pomoc. Záchranná služba pak zraněného muže odvezla do nemocnice. Policisté naměřili v dechu zraněného cyklisty 1,34 promile alkoholu,“ prozradil Mergental. Za jízdu na kole v opilosti, jízdu na chodníku a nevěnování se jízdě hrozí podle něj cyklistovi přestupková pokuta do padesáti tisíc korun.

Během dalších dvou hodin pak uherskobrodští policisté zastavili v Havřicích malý fiat, který řídil 60letý muž z Uherského Brodu a v dechu mu naměřili 1,68 promile alkoholu. „Starší muž s hodnotou souhlasil a přiznal, že před jízdou pil víno a pivo. Policisté mu na místě zadrželi řidičský průkaz a zakázali další jízdu,“ poznamenal mluvčí. Opilý řidič je podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mu ze zákona hrozí až rok vězení.