Pravidla však nedodržovali také řidiči. Jedním z těch, kteří překročili maximálně stanovenou rychlost, je devětačtyřicetiletý muž z Prahy. V pondělí 10. března jel ve svém lexusu přes Starý Hrozenkov rychlostí 107 km/h.

Policisté jej zastavili a začali projednávat rychlou jízdu, za kterou hrozí pokuta od pěti do deseti tisíc korun spolu ročním zákazem řízení. Kromě toho hlídka zjistila, že muž je od roku 2011 „vybodovaný" a nemá řidičské oprávnění, za což zákon stanovuje pokutu od 25 do 50 tisíc korun a zákaz řízení od roku do dvou let.

„Vzhledem k závažnosti řidičova jednání přistoupili policisté k uložení kauce ve výši 40 tisíc korun. Devětačtyřicetiletý muž peníze nebyl schopen uhradit, a tak policisté auto zajistili „botičkou", která na autě bude do té doby, než danou kauci složí," sdělil policejní mluvčí v Uherském Hradišti Aleš Mergental.

Desetitisícovou kauci uložili dopravní policisté devatenáctiletému muži z Nivnice, který ve stejný den dopoledne na výjezdu z Uherského Brodu nebezpečně předjížděl. Mladík se rozhodl s osobním autem předjíždět v situaci, kdy svým manévrem ohrozil jak osádku jedoucí v protisměru, tak řidiče v autě, které předjížděl.

Počet řidičů přistižených za volantem pod vlivem drog v uplynulém týdnu překročil počet přistižených opilých. Jednou ze zfetovaných řidiček je i devětadvacetiletá žena z Kunovic, kterou v pondělí večer zastavili policisté právě v Kunovicích. Dechová zkouška na alkohol byla negativní, ale zkouška na drogy přímo na silnici prokázala, že řídí pod vlivem látek obsažených v pervitinu.

Prozatím je její řízení posuzováno jako přestupek s pokutou do dvaceti tisíc a ročním zákazem řízení, ale není vyloučeno, že dalším prověřováním se její jízda nepřekvalifikuje na trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky s trestem až ročního vězení a zákazem řízení až na deset let.

Kromě toho policisté zjistili, že registrační značky nepatří k zastavené škodovce.

„Značky byly předchozí noci ukradeny z auta zaparkovaného v centru Uherského Hradiště a policisté tak s mladou ženou ještě řeší přestupek proti majetku, za který zákon ukládá pokutu až patnácti tisíc korun," popsal Aleš Mergental.

Nejvyšší hodnotu alkoholu v dechu za uplynulých sedm dní naměřili policisté v pondělí večer jednadvacetiletému muži z Otrokovic. Řídil osobní peugeot staroměstskou ulicí i přesto, že měl v dechu 2,3 promile alkoholu.

Uherskohradišťským policistům přiznal, že před jízdou alkohol pil a s naměřenou hodnotou souhlasil. Policisté mu zakázali další jízdu, hrozí mu až roční vězení a zákaz řízení až na deset let.