Pozorní zaměstnanci obchodního domu v Bojkovicích přistihli v úterý 27. srpna dopoledne mladou ženu, která v kabelce pronášela čtyři balíčky kávy v celkové hodnotě přes osm set korun. Na místo byli přivoláni policisté, kteří třiadvacetiletou zlodějku zajistili, převezli na policejní oddělení a začali s ní řešit tento přestupek proti majetku. Po uložení blokové pokuty, zajištění a navrácení kávy byla žena propuštěna.

Krátce na to hlídka bojkovických policistů kontrolovala bílou felicii, v níž jela ona mladá zlodějka. Za volantem seděla osmapadesátiletá žena. Při kontrole našli policisté v autě množství nejrůznějších potravin a drogistického zbo­ží.

„Ženy tvrdily, že ho dostaly a vezou svým příbuzným. Bojkovičtí policisté ale prokázali, že tři balení uzeného masa starší žena rozhodně od nikoho nedostala, protože je pár hodin předtím ukradla ve stejném obchodním domě, v němž byla zadržena její mladší kolegyně. Maso za zhruba pět set korun neukryla do kabelky, ale strčila si ho pod mikinu a prošla bez placení," uvedl mluvčí uherskohradišťské policie Aleš Mergental.

Na oddělení tedy skončila i starší zlodějka, se kterou policisté začali řešit spáchání přestupku proti majetku. Z Bojkovic tak odjížděla potulná dvojice žen s nepořízenou, jedna s pokutovým bločkem a druhá s předvoláním k projednání přestupku.