„Notně opilého řidiče zastavila v pátek odpoledne v Nivnici hlídka uherskobrodských policistů. Dvaapadesátiletý řidič Škody Octavia zrovna projížděl ulicí Zahradní. Již při kontrole dokladů byl z muže cítit alkohol. To, že před jízdou popíjel, potvrdila také dechová zkouška, která vykázala hodnotu 3,65 promile alkoholu. Policisté mu zadrželi řidičský průkaz a zakázali další jízdu,“ informovala mluvčí policistů v Uherském Hradišti Milena Šabatová.

Za podezření z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky mu hrozí až roční vězení včetně zákazu řízení až na deset let.

Den na to, dvě hodiny po poledni projížděl Nedakonicemi osmadvacetiletý řidič Opelu. Ani on se před jízdou nezdráhal posilnit alkoholem. S naměřenou hodnotou 3,46 promile souhlasil a k pití se přiznal. Poté ho policisté převezli do nemocnice k odběru krve.

Nehoda dvou osobních automobilů v Uherském Brodě si vyžádala ošetřování tří zraněných osob.
Tři zraněné si vyžádala nehoda v Uherském Brodě

„V ten samý den hlídka policistů zastavila ještě dva řidiče, kteří neměli za volantem co dělat. V prvním případě se jednalo o třiatřicetiletého muže, který řídil Ford Mondeo. Jeho jízda skončila ve Starém Městě poté, co mu vyšel pozitivní test na marihuanu. K jejímu užití se muž přiznal,“ prozradila policejní mluvčí.

Druhým hříšníkem toho dne byl čtyřiadvacetiletý řidič vozidla VW Golf. Muž nejenže nadýchal 2,09 promile alkoholu, ale navíc mu také vyšel pozitivní test na drogy.

„Víkend uzavřela včera odpoledne čtyřiačtyřicetiletá řidička mercedesu, která projížděla Kunovicemi. Po kontrole dokladů u ní hlídka provedla test na drogy, který vyšel pozitivní. I ona se k jejich užití přiznala,“ doplnila svůj výčet Milena Šabatová.

Ta potvrdila, že v noci z neděle na pondělí nemuseli policisté vyjíždět k žádné dopravní nehodě. Počet policisty registrovaných prohřešků řidičů během celého víkendu v našem regionu se však vyšplhal na 53.

Jediný karambol související s náledím se stal téměř na hranici našeho regionu poblíž Těmic na Kyjovsku. Kolem půlnoci z neděle na pondělí tam hasiči zasahovali u nehody, kdy na zledovatělém povrchu auto sjelo ze silnice. Prorazilo mostní zábradlí, v němž zůstalo zaseknuté, částečně už viselo nad příkopem.

„Odřezali jsme části mostní konstrukce a auto vyprostili. Při nehodě se nikdo nezranil,“ konstatoval mluvčí jihomoravských hasičů Petr Příkaský.