Podle jejich slov není Jaroslav Staník v současnosti tajemníkem ani členem SPD.

Jeho jméno však dál figuruje jak na webu Sněmovny, kde je veden jako tajemník jejich poslaneckého klubu, tak je stejně veden i na webu SPD.

"Hnutí Svoboda a přímá demokracie se až do prošetření celé záležitosti nebude k tématu dále vyjadřovat," stálo dále v jejich tiskové zprávě.

Ženu odvezli do Brna.
Zraněného od dopravní nehody transportoval vrtulník záchranářů do nemocnice

Že je obviněným právě někdejší místostarosta Bojkovic, však policie nepotvrdila, mluvčí pražské policie pouze informoval o trestním stíhání.

"Kriminalisté zahájili trestní stíhání konkrétní osoby v souvislosti s výrokem jednoho z tajemníků v prostorách Poslanecké sněmovny," uvedl ve středu mluvčí pražské policie Jan Daněk.

Dodal, že policie stíhání vede pro trestné činy podněcování k nenávisti vůči skupině osob, omezování jejich práv a svobod a popírání, zpochybňování, schvalování a ospravedlňování genocidia. V případě odsouzení obviněnému hrozí až tři roky vězení.

Městský úřad Bojkovice. Ilustrační foto.
Úřad v Bojkovicích dosluhuje. Chtějí ho zbourat a postavit nový

Jaroslav Staník je na Slovácku známou osobou, jak doma v Bojkovicích, kde působil několik let v komunální politice, tak na jiných místech regionu, kde ho lidé znají jako vedoucího volební kampaně Tomia Okamury.

Tu mu vedl v roce 2012 při senátních volbách. To měl být také jeden z důvodů proč byl v roce 2012 vyloučen z ČSSD, jehož místní organizaci vedl a za kterou působil i jako neuvolněný místostarosta Bojkovic. Spojený je i se současným poslancem SPD ze Zlínského kraje – Jaroslavem Holíkem, kterému dělal asistenta do loňského prosince.

Sprejeři namalovali nápisy s hákovými kříži na MŠ v Ostrožské Lhotě a na sousední budovu před Vánoci, dodnes ale i přes zatření prosvítají. jeden z nápisů není vůbec přemalován.
Hákové kříže mladík namaloval na mateřskou školu v opilosti

Na případ loni upozornil server Aktuálně.cz, který s odkazem na některé svědky incidentu uvedl, že Jaroslav Staník posílal ve sněmovní restauraci příslušníky menšin do plynu a vyzýval k jejich zabíjení.

"Vyzýval k tomu, aby se všichni homosexuálové, Romové a Židé stříleli už po narození," řekl serveru bývalý poslanec Marek Černoch (zvolený za Úsvit).

Michaela Marksová (ČSSD) webu popsala, že když do sněmovního klubu vešla, silně opilý Staník ji oslovil jako Marxovou-Engelsovou.

Řekl pak, že ministryně podporuje homosexuály. "Mluvil o tom, že by měli jít do plynu a že by se měli zlikvidovat," uvedla.