„Měla jsem dovolenou, a tak jsem se před několika dny vypravila do Hradiště na vánoční jarmark koupit nějaké dárky. Něco málo jsem nakoupila, když v tom jsem u dalšího stánku zjistila, že mi chybí peněženka s šesti tisíci korunami,“ popsala „infarktovou“ situaci žena. Domnívala se, že ji okradli kapesní zloději a tak zamířila na služebnu městské policie, kde ztrátu peněženky ohlásila. „Naše hlídky plochu sledovali, nicméně podezřelé chování potencionálních kapesních zlodějů nezaznamenali. Prověřili jsme i záznam z místa, kde se paní v době ztráty cenností nacházela, a žádnou mimořádnou situaci jsme nezjistili,“ připomněl velitel hradišťských strážníků Vlastimil Pauřík.

Neuplynuly ani dvě hodiny od oznámení ztráty peněženky, když se žena na služebně strážců zákona opět objevila. Tentokrát však přinesla dobrou zprávu. „Peněženku mi odevzdal jeden z prodejců. Ten si pamatoval, že jsem si u něj prohlížela zboží. Poté, co jsem od jeho stánku odešla mu jiný zákazník odevzdal nalezenou peněženku. Ta obsahovala i moji fotografii a když jsem tržiště opět procházela, mé věci mi vrátil,“ popsala šťastný konec události Doubravová, která tvrdí, že ji peněženka musela vypadnout z kapsy během prohlížení zboží. Poctivému prodejci nabízela odměnu, ten ji však odmítl. „Koupila jsem mu alespoň velký horký punč. Myslím, že si ale zasloužil mnohem větší odměnu. To, že peníze vrátil, beru jako hezký vánoční dárek,“ dodala žena.

Velitel strážníků Pauřík tvrdí, že letošní jarmak patřil mezi nejklidnější za posledních pět let. „Každoročně evidujeme několik případů okradených návštěvníků jarmarku. Letos jsme zaznamenali jen jeden případ paní – smolařky, jejíž případ měl šťastnou dohru,“ konstatoval Pauřík.

Pozitivně hodnotí letošní hojně navštívený jarmark i mluvčí hradišťské celorepublikové policie Milena Šabatová. „Nezaznamenali jsme žádný přestupek nebo trestný čin související s jarmarkem,“ podotkla Šabatová.

Spokojený je i hlavní organizátor jarmarku Libor Habarta. „Měli jsme menší problémy s rozvody elektřiny, tato situace se ale změní až po plánované zásadní rekonstrukci náměstí. Jinak se jarmark uskutečnil bez sebemenších problémů,“ poznamenal Habarta.

Letošní vánoční trhy v Uherském Hradišti letos navštívily desetitisíce lidí. Zboží na Masarykově náměstí nabízelo 120 stánkařů a nabídku rozšířili i prodejci s bramboráky, klobásami, punčem a dalšími pochutinami.