Když jí připevňuje bezpečnostními pásy, všimne si, jak někdo zavírá dveře spolujezdce. Otočí se a uvidí dívku, obíhající kolem přední kapoty s její kabelkou. Okamžitě za ní vybíhá. Děvče ale stačí naskočit do rozjíždějícího se auta, které rychle odjíždí směrem k centru Hradiště.

To nebyl popis filmové sekvence z nějakého krimiseriálu, ale skutečnost, která se odehrála na parkovišti u hradišťského supermarketu Kaufland v pátek kolem poledne. „Krátce na to žena zavolala na policii a popsala auto i dívku. Policejní hlídky pátraly po stříbrném mercedesu se slovenskou registrační značkou, ale auto nikde nenašly. Žena přišla o peníze, doklady a další věci celkem za dva tisíce korun,“ dokončil smutný závěr případu z konce minulého týdne mluvčí policistů v Uherském Hradišti Aleš Mergental. Uherskohradišťští strážci zákona začali prověřovat okolnosti tohoto přestupku proti majetku a pátrat po jeho pachatelích.

„Popsaná zlodějka byla vysoká asi 150 cm, štíhlé dívčí postavy s černými vlasy po ramena. Auto řídil muž tmavé pleti. Není to poprvé, co policisté hledají pachatele, kteří takovýmto způsobem na parkovišti kradli. Dokonce v těchto případech figuruje i podobná osoba dětské pachatelky,“ upozornil mluvčí. Hradišťští policisté tak doporučují nakupujícím maximální opatrnost na své osobní věci, které by neměli ani na chvilku volně odkládat na sedadla auta. „Pokud by kdokoliv zpozoroval podezřele se pohybující osoby na parkovištích u supermarketů, ať neprodleně volá na linku 158,“ vyzývá Aleš Mergental.