Na své cestě za mříže začal pracovat již v druhé polovině loňského roku. Bylo to krátce potom, co byl propuštěn z vězení, kde si odpykal trest za výrobu drog. Ke své činnosti se však opět vrátil. Na jeho počínání se v uplynulých dnech zaměřila hradišťská policie a odhalila, že ve svých nekalých aktivitách pokračuje.

Hlídka ho zatkla ve čtvrtek večer, když se vracel do Uherského Brodu. Když jej policisté zastavili, řídil modrou felicii. Nejdříve začala kontrola jeho způsobilosti k řízení. Jednatřicetiletý muž má totiž platný zákaz řízení a v jeho slinách policisté přímo na silnici objevili látku metamfetamin obsaženou v pervitinu.

„Za takovouto jízdu je muž podezřelý ze spáchání trestného činu maření výkon úředního rozhodnutí a z přestupku řízení pod vlivem návykové látky, za což zákon ukládá až tříletý trest vězení a pokutu až dvacet tisíc korun,“ informoval policejní mluvčí v Uherském Hradišti Aleš Mergental.

Po kontrole řidičské způsobilosti se policisté začali věnovat jeho drogovým aktivitám. Prozatím mu kriminalisté prokázali, že v několika případech dal zdarma pervitin jednadvacetiletému muži a pětadvacetiletému muži jej několikrát za pětistovku prodal.

„Zadržený recidivista policistům vydal také kompletní zařízení na výrobu pervitinu. Kriminalisté u něj zajistili i několik gramů samotné drogy,“ uvedl Mergental.

Zařízení i droga byly odeslány na expertizu, přičemž existuje důvodný předpoklad, že zadržený muž se právě vracel ze svého „pracovního“ výjezdu. Kriminalisté ho podezřívají, že takto vyjížděl vyrábět pervitin do různých objektů na rozličných místech Uherskobrodska.

Policisté mladého muže zatím obvinili z distribuce pervitinu, tedy ze spáchání trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy.

„Protože se jedná o recidivistu, hrozí mu ze zákona až deset let vězení. Jako již zkušený pachatel při vyšetřování s kriminalisty spolupracoval a ke svému jednání se plně doznal,“ sdělil policejní mluvčí.

Jednatřicetiletý muž původem z Polešovic je kromě páchání drogové kriminality podezřelý také ze spáchání několika majetkových trestných činů v regionu. Důsledné vyšetřování všech jeho aktivit stále pokračuje.