Kriminalisté mu v uplynulých dnech sdělili obvinění pro trestný čin poškození cizí věci a nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy ve stádiu pokusu.

Minulý týden přišel muž do hotelu v Uherském Hradišti a i přesto, že neměl čím zaplatit, požádal o ubytování. Jeho cílem bylo se dobře vyspat, vybílit pokojovou lednici a hlavně uvařit pervitin.

Čtěte také: Cyklostezka u Sirnatých lázní je uzavřená

Všechen potřebný materiál, který si přinesl v cestovní tašce, vyskládal v pokoji na stůl a začal s výrobou. Jenže muž byl začátečník a s výrobou neměl žádné zkušenosti. „Tak se stalo, že mu skleněná nádoba při zahřívání praskla a celý obsah vytekl na koberec. Aby zahladil stopy, nenapadlo ho nic jiného, než kus poškozeného koberce vyříznout,“ popsala jednání muže Milena Šabatová, hradišťská policejní mluvčí.

Tím to ale neskončilo. Všechny věci, které k výrobě použil, potřeboval někam ukrýt. Část jich nastrkal do otvoru, který vytvořil v sádrokartonovém podhledu pokoje a zbytek ukryl do polstrování spodní části křesla.

Na druhý den ho recepční upozornila, že by měl opustit pokoj a zaplatit, jenže neměl čím. Muž si rychle zabalil své osobní věci, a aby z hotelu neodcházel s prázdnou, ukradl pokojový trezor.

S prázdnou opravdu neodcházel a ani nebyl sám. Na recepci na něj totiž už čekali policisté, kteří muže odvedli rovnou na policejní služebnu, kde se ke svým činům přiznal. Škoda, kterou způsobil, je předběžně odhadnuta na necelých devatenáct tisíc korun. Nyní mu hrozí až pětileté vězení. 

Související: Při obchodování s konopím na sebe mladíci z Hradiště zavolali policii