O úmrtí jednačtyřiceti­letého manažera informovala mluvčí Baťovy nemocnice Karla Havlíková.

„Muž svým zraněním podlehl před půl čtvrtou odpoledne,“ konstatovala Havlíková. Bližší informace však poskytnout nemohla.

Manažer však zřejmě podlehl těžkému zranění hlavy. Jeho čtyřiapadesátiletý kolega z vedení firmy stále zůstává ve velmi vážném stavu na oddělení ARO.

Pracovníci podniku si ovšem neoddechli ani další den. V tiskárně totiž došlo k další dramatické události.

„Jeden ze zaměstnanců tam dopoledne přišel značně opilý a vykřikoval, že tam všechny postřílí,“ sdělila mluvčí zlínské policie Jana Bartíková.

Když jej ochranka chtěla vyvést pryč, napadl ji.

„Zaměstnanci firmy nás ihned zavolali. Osmapadesátiletého muže jsme okamžitě zadrželi a umístili jej do cely. Při dechové zkoušce jsme mu naměřili více než tři promile,“ informovala Bartíková.

Dodala, že žádnou zbraň u muže policisté nenašli.

„Nyní je podezřelý z trestného činu násilí proti skupině obyvatel, za což mu hrozí i roční vězení. Vyslýchat jej budeme až po vystřízlivění, tedy pravděpodobně v sobotu,“ vysvětlila ještě mluvčí.

Brněnští kriminalisté, kteří mají případ na starosti, stále pátrají po důvodech, které pětapadesátiletého střelce vedly k tak šílenému kroku. Jednou z možných verzí je i to, že se tak zachoval kvůli svému nedávnému propuštění. Přestože by pachatel dvojnásobné vraždy mohl od soudu odejít i s výjimečným trestem, v tomto případě policie případ odloží.

„U obdobných případů je postup takový, že jej musíme vyšetřit, zajistit veškeré důkazní materiály a pokud je pachatel mrtvý, případ se obvykle odloží,“ doplnila ještě Svobodová.

Vedení společnosti v tiskovém prohlášení tvrdí, že pětapadesátiletý muž byl prouštěný kvůli opakovaného hrubému porušení kázně. „Vzhledem k probíhajícímu šetření nebudeme dál až do jeho skončení poskytovat žádné další informace,“ stojí v prohlášení, pod nímž je podepsaný člen přestavenstav firmy Lubor Kaluža a finanční ředitel Pavel Krystek.

K celému případu se rovněž nesmí vyjadřovat ani samotní zaměstnanci tiskárny. Společnost už na budovu vyvěsila černou vlajku.

Čtěte také:

Postřelení z tiskárny jsou stále v kritickém stavu

Ztratil práci, a tak šel postřílet šéfy