„Samotný zápas nepatřil mezi rizikové, ale měli jsme informace ze severu Moravy, že si fanoušci domlouvají na Luhačovicku rvačku,“ uvedla mluvčí krajské policie Jana Bartíková.Policisté tak preventivně povolali posily z Ostravy a Brna a vyčkávali na příjezd chuligánů.Na místo nakonec dorazili kromě zlínských fanoušků také fanoušci z Trnavy, Ostravy a z Polska.

Již před začátkem utkání policisté zaznamenali první konflikt u jedné z luhačovických restauraci.„Ten se nám podařilo vyřešit a nasměrovat fanoušky na fotbalový stadion, kde však ve výtržnostech pokračovali,“ řekla.I když vzduchem létali petardy, pořadatel utkání nakonec neukončil.„Mezi fanoušky byli kriminalisté v civilu, od nichž jsme měli informace, o tom, že se chtějí porvat,“ přiblížila.

Po skončení utkání policisté fanoušky raději doprovodili k autobusům a na vlakové nádraží. To se však již obešlo bez větších problémů.„Zadrželi jsme celkem šest lidí, kteří se mohli dopustit hned několika trestných činů či přestupků. Od výtržnictví, přes napadení policisty až po hajlování, které se mělo podle našich informací také vyskytnout,“ poznamenala.

Policisté momentálně vše vyhodnocují a zkoumají pořízené videozáznamy.„Preventivně jsme navíc všechny fanoušky fotili a legitimovali. Ti, co na zápase neměli co dělat, se tak na něj nedostali,“ uzavřela Bartíková s tím, že v průběhu zásahu byl zraněn jeden policista a jeden fanoušek.