Přestože si zloděj k sobě přizval kamaráda, odnést čerpadlo važící okolo stopadesáti kilogramů se jim nepodařilo, a tak si z hospodářské budovy vytáhli stavební kolečka, na které čerpadlo naložili. S nákladem se vydali do nedaleké výkupny surovin.

„Na jejich cestě je uviděl muž spjatý s fotbalovým oddílem, který se ptal, co to vezou. Do očí mu tvrdili, že je to čerpadlo z babiččina domu, a pokračovali dál do sběrny, kde vše odevzdali a získali 2180 korun a všechny peníze do rána propili," informoval mluvčí uherskohradišťských policistů Aleš Mergental.

Ještě ve středu dopoledne do kabin přijeli členové fotbalového oddílu, kteří zjistili, že čerpadlo opravdu chybí a poté ho našli v nedaleké sběrně. Zavolali proto buchlovickým policistům, kteří začali celou událost prověřovat.

O den později už seděli oba mladí muži na policejním oddělení v Buchlovicích a při výslechu jim nezbylo nic jiného, než se k celé krádeži doznat.

„Krádeží funkčního čerpadla způsobili fotbalovému oddílu škodu okolo devatenácti tisíc korun. Oba jsou podezřelí ze spáchání trestného činu krádeže, za což zákon ukládá až dvouleté vězení," dodal Aleš Mergental.