K jejich dopadení pomohl zlínský policista, který je soused okradeného seniora. Ten si všiml neobvyklého ruchu a zapsal si registrační značku odjíždějícího vozidla a okamžitě zavolal policejní posily.

„Ke krádeži došlo po jedenácté hodině dopoledne. Na ulici oslovily dvě ženy starého pána s tím, že pro něj mají deku a masážní stroj jako dárek od pojišťovny a mimo to i dva tisíce korun,“ uvedla mluvčí zlínské policie Jana Bartíková.

Nic netušící muž je pozval k sobě domů, kde ho ženy donutily, aby si sedl do křesla. „Starému pánovi ukázaly seznam jmen pojišťovnou obdarovaných lidí, na kterém bylo i jeho příjmení. Poté, co mu vše vysvětlily, řekly, že mají pouze pětitisícovku a potřebují, aby jim vrátil,“ vysvětlila mluvčí.

V momentě, kdy si šel senior peníze rozměnit do jiného pokoje, ženy za ním přišly. „První pokus dostat se k penězům se jim nepodařil, pán totiž trval na tom, aby obě odešly s tím, že mají jít celou dobu před ním,“ sdělila Bartíková.

Zlodějky však jejich první nezdar neodradil a zkusily to podruhé a tentokrát úspěšně.

„Pána začaly přesvědčovat, že pojišťovna mu dá jen tisícovku, a měl by jim tedy vrátit čtyři tisíce. Jakmile se muž znovu vrátil do místnosti pro bankovku, jedna z žen za ním opět vběhla a přistrčila ho k posteli. Přes hlavu a záda mu dávala nabízenou deku tak, že skoro neviděl, co se v pokoji děje,“ řekla mluvčí.

Mezitím druhá žena vzala 46 tisíc korun a utíkala pryč. Vzápětí si starší žena sbalila věci a utekla za ní. Starý pán už je neměl šanci dostihnout, pouze si všiml, že obě nastoupily do auta, které řídil neznámý muž.

„Na základě popisu okradeného seniora i jeho souseda–policisty se během chvíle podařilo vůz zastavit v nedaleké Lípě. Podvodníci už ale u sebe žádné peníze neměli. Podle všeho spolupracovali ještě s jednou skupinkou, které cestou peníze předali,“ konstatovala mluvčí.

Zadržení podvodníci skončili v cele, kde je policisté podrobili výslechu. „Na vyřešení případu i nadále pracujeme. Trojici hrozí až tříletý pobyt ve vězení,“ dodala Bartíková.

 

Policie radí: 1. Nikdy si nepouštějte nikoho cizího do svého bytu. 2. Nikdy vám nikdo nedá nic zadarmo 3. Zázračné výhry neexistují 4. Levné zboží není výhodné 5. Úspory nepatří do šuplíku