Informoval o tom mluvčí uherskohradišťských policistů Aleš Mergental. Od pátečního večera až do konce nedělní noci se podle něj 16 strážců zákona střídalo jak přímo v areálu slavností, tak v jeho okolí a na tranzitní silnici I/50. Hlídkující policisté se věnovali například usměrňování dopravy a korigování pohybu návštěvníků na tomto tranzitním tahu.

„Chodci zhusta přecházeli mimo přechody a vydávali v ohrožení jak sebe, tak řidiče, kteří po silnici projížděli. Policisté se věnovali také bezpečnosti uvnitř areálu, kdy po třetí hodině v noci na neděli zakročili při bitce dvou mužů, která se strhal kousek od právě procházející hlídky," sdělil Aleš Mergental.

Oba muže odtrhli, takže nemohli pokračovat v napadání a předešli jejich možným zraněním. Vzhledem k okolnostem vzniklé situace policisté oba agresory zajistili, nasadili jim pouta a eskortovali je na policejní oddělení.

„Oba cizinci ve věku devětatřicet a devětadvacet let byli opilí a pobili se zřejmě kvůli ženě. Celý incident s nimi policisté začali řešit jako přestupek proti občanskému soužití. Kromě tohoto napadení nedošlo k jinému narušení bezpečnosti a veřejného pořádku, ani k žádnému majetkovému trestnému činu či přestupku," doplnil policejní mluvčí.