Na volání o pomoc prodavačky tehdy zareagovali dva náhodní kolemjdoucí, kteří se snažili zabránit lupičům s cennostmi uprchnout. Vzpomínky na pozdější střelbu, paniku a krev u roztříštěných vstupních dveří jsou ještě dnes ve vzpomínkách tehdejších svědků čerstvé.

„Bude to ve mně hodně dlouho. Jsem už automaticky opatrnější a když do prodejny vstoupí někdo více zahalený nebo s kšiltovkou, trochu ve mně vždy zatrne,“ vysvětluje prodavačka zlatnictví, která byla svědkem celého přepadení.

Právě její volání o pomoc vyslyšeli v roce 2015 dva muži, kteří se snažili zabránit lupičům v útěku zablokováním skleněných dveří. Ty však zloději jednoduše rozbili. „Tak došlo ke zranění prvního muže, kterého zasáhly střepy. Druhému z mužů se podařilo pachatelům vytrhnout tašku s lupem," doplnila krátce po krádeži mluvčí uherskohradišťských policistů Milena Šabatová. V tu chvíli měl jeden z pachatelů vytáhnou zbraň a výstřelem poranit nohu druhého muže.

V roce 2016 mnohaměsíční vyšetřování dovedlo kriminalisty na stopu třicetiletého Martina Skalického a dvaačtyřicetiletého Miloše Zezulu z Hodonína. Jedním z hlavních důkazů proti obviněným byly pachové stopy nalezené na místě činu. Ve středu 6. února si proto vyslechli soudní verdikt. Miloš Zezula dostal osm let nepodmíněně, Martin Skalický o tři roky méně. „Jsem za rozsudky ráda, ale přivítala bych i přísnější tresty. Například pánové, co se je snažili zadržet, mají ze svých zranění následky doživotní,“ dodala svědkyně tehdejšího přepadení.