Zloděj se při své první krádeži ve čtvrtek 16. října pokusil z prodejny se sportovními potřebami ve Starém Městě odcizit kalhoty, zadržel jej ale pracovník ochranky. Zloděj jej několikrát udeřil pěstí do obličeje a utekl. „Za necelou hodinu podezřelého muže vypátrali a zajistili přivolali přivolaní policisté, kteří jej po provedení prvotních úkonů propustili," uvedl mluvčí uherskohradišťských policistů Aleš Mergental.

V úterý 28. října muž kradl masové konzervy a pivo z jednoho z uherskohradiš­ťských supermarketů. Ani tam neunikl pozornosti pracovníka ostrahy, který jej vyzval zboží vrátit. Zloděj vyvolal potyčku, ve které se mu podařilo získat převahu a z místa činu utekl.

Když u něj v pátek 31. října bez placení skončila láhev whisky z dalšího uherskohradišťského supermarketu, policejní hlídka muže dopravila na policejní oddělení.

„Když byl ovšem muž v policejní cele, jeho agresivita se znovu probudila a začal demolovat zařízení cely. Policisté museli přistoupit k připoutání muže k mřížím," informoval Aleš Mergental. Muž, který byl už v minulosti stíhán, je nyní podezřelý ze spáchání trestných činů krádeže a výtržnictví a hrozí mu až dva roky vězení.