V úterý dopoledne se u domu osmasedmdesátileté ženy objevil muž, který se snažil ženu přesvědčit, že jde zkontrolovat elektřinu. Důchodkyně udělala chybu a vpustila ho dál. Nejednalo se totiž o zaměstnance energetické firmy, protože ty hlásí své kontroly na obecních úřadech, které následně informují občany, ale o vykutáleného podvodníka.

„Na starou paní vyzkoušel několik fint, až zabrala ta s přeplatkem za elektřinu. Prý jí nese tři tisíce korun, ale má pouze pětitisícovou bankovku, kterou by potřeboval rozměnit. Seniorka mu tak dala zpět dva tisíce korun ze svých úspor. Pachatel pak zapředl se ženou řeč a v nehlídaném okamžiku sbalil i pětitisícovou bankovku a odešel,“ uvedl mluvčí uherskohradišťských policistů Aleš Mergental.

Asi po hodině přišla žena na to, že muž okradl o dva tisíce korun. Policie začala okamžitě pátrat po pachateli, kterému za krádež hrozí až dva roky vězení.

(bm)

Doporučení policie nejen pro seniory:

Nevpouštějte do svého domova nikoho, koho neznáte.
Zamykejte i přes den hlavní vchodové dveře stejně jako zadní vchody.
Nevydávejte finanční hotovost jakýmkoliv kontrolorům. Vracení záloh za služby (voda, elektřina, plyn, daně) se nevyplácí osobně, ale posílají se např. poštou.
Neplaťte za nikoho z rodiny jejich dluhy či pohledávky bez předchozího ověření u příbuzných.
Nevpouštějte do domu lidi, kteří Vám nabízejí různé zboží. Prodej může být záminkou ke krádeži.
Nepřechovávejte doma větší finanční hotovost.
Zapamatujte si co nejvíce detailů o cizích lidech, které vpustíte do své domácnosti.
Máte-li podezření, že se děje cokoliv podezřelého, zavolejte okamžitě na bezplatnou linku policie 158.

Zdroj: Policie ČR