V tamější ulici Trávník prováděla údržbu keřů a nedaleko si odstavila své jízdní kolo, na kterém se na místo dopravila. Pro jistotu si jej zajistila lankovým zámkem ke sloupu veřejného osvětlení. Ovšem krátce před sedmou hodinou se žena podívala směrem ke sloupu a viděla, jak na její kolo nasedá cizí muž.

Proto na něho začala křičet, že je to její kolo a ať ho vrátí. Muž ale naopak zrychlil a ujížděl k železničnímu přejezdu. Tam i přes to, že signalizační zařízení upozorňovalo, že pojede vlak, muž přes koleje přejel. Žena tak přišla o kolo značky Kellys Clea 10, červené barvy, s černými plastovými blatníky v hodnotě necelých pěti tisíc korun.

Sama k popisu muže uvedla, že je ve věku 20 – 25 let, vysoké a štíhlé postavy, má hnědé vlasy střižené takzvaně na ježka. Zloděj měl na sobě šedou mikinu s kapucí, černé kalhoty a tmavé boty. „U železničního přejezdu čekalo v té době několik cyklistů, se kterými žena o krádeži mluvila. Pokud by měl někdo z nich k tomuto případu jakékoliv informace, ať je neprodleně oznámí na nejbližší policejní oddělení," doplnila důležitou informaci k případu mluvčí uherskohradišťské policie Milena Šabatová.