Muž měl laboratoř v centru Uherského Hradiště a žena v jednom z topolenských domů, kde našla útočiště u matky dvou malých dětí. „Zásah byl s ohledem na děti komplikovanější, ale nijak výrazně jej tato skutečnost neovlivnila. Děti mu nebyly přímo přítomny,“ uvedla uherskohradišťská policejní mluvčí Jitka Zámečníková s tím, že na místě byla sociální pracovnice. „Podnikáme vše v zájmu dětí, ale s ohledem na ně nemůžu k případu podávat konkrétní informace,“ poznamenala vedoucí oddělení Sociálně právní ochrany dětí uherskohradišťské radnice Jana Nohalová, která má právě Topolnou na starosti.
Případ výroby drogy v domě, kde bydlí malé děti, vyděsil především obyvatele vesnice. „Je pro nás šok, že všechny osoby, které policie zadržela jsou zase na svobodě. Podle informací od občanů navíc měla matka malých dětí ve své péči i sestru,“ zlobí se starostka Topolné Hana Marášková.

Podle policie dvojice na různých místech Uherskohradišťska nejméně padesátkrát vyrobila drogu. Svoji produkci rozdávali zdarma, ale také prodávali dalším narkomanům a sami ji užívali. Za nedovolenou výrobu a držení omamných a psychotropních látek a jedů hrozí oběma až pětileté vězení.