„Policisté zjistili, že pachatelem několika krádeží by měl být tento mladý muž, který byl v minulosti již stíhán za spáchání majetkových trestných činů v tomto regionu. Při objasňování jednotlivých skutků kriminalisté prokázali, že mladík spolu s dalšími pomocníky ukradl od začátku února měděné okapy a svody ze čtyř rodinných domů v Uherském Hradišti a z kostela ve Starém Městě,“ osvětloval podrobnosti případu policejní mluvčí v Uherském Hradišti Aleš Mergental.

Skupinka výtečníků podle něj jezdila ke krádežím na kolech, na nichž pak převáželi poničené a rozstříhané okapy do sběrny v Kunovicích. Celkem měli ukrást 40 metrů měděných okapů a svodů.

„V jednom případě sebrali z oploceného areálu firmy 50 metrů prodlužovacího kabelu, v dalším případě pak poškodili elektrické zařízení rekonstruované budovy v Uherském Hradišti,“ doplnil Mergental. Celkově se takto způsobená škoda vyhoupla na 100 tisíc korun. Devatenáctiletého mladíka obvinili ze spáchání trestných činů krádeže a poškození cizí věci. Hrozí mu za to až dvouletý pobyt ve vězení. Po jeho spolupachatelích policisté pátrají. (pb)