Osmatřicetiletého muže, podezřelého ze série krádeží v Uherském Brodě dopadli už v pondělí. Po výsleších a předložení důkazů kriminalisté tohoto muže obvinili ze spáchání trestných činů krádeží a porušování domovní svobody. „Obviněný muž se ke všem podezřením přiznal. Jde celkem o sedm případů, kterých se měl dopustit na konci března a pak v uplynulém týdnu," poznamenal mluvčí policistů v Uherském Hradišti Aleš Mergental.

Dvakrát překonal vchodové dveře bytových domů, kde následně páčil petlice na dveřích do jedenácti sklepů a z nich bral třeba krabici mléka, dětské chrániče na kolena a lokty, různé sady vrtáků či ruční pilku. „V průběhu květnových nocí se vloupal do tří chat, z nichž ukradl bourací kladivo, lahve s vínem, prodlužovací šňůry a další elektrické kabely, ale také čerpadlo nebo balíčky solených tyčinek," popsal kradené věci policejní mluvčí. V jednom z bytových domů prošel tento zloděj chodbu a před dveřmi několika bytů sebral sedm párů především sportovních bot. Když vyšel s botami z domu, zjistili, že mu jsou malé a údajně je nechal na lavičce. Alkohol i mléko vypil, kabely opálil od plastových obalů a kov prodal ve výkupně surovin. Policistům se podařilo zajistit bourací kladivo, které ještě prodat nestačil a měl ho stále schované ve křoví.

„Prodat se mu pod rukou ale podařilo dvě bezpečnostní kamery, které sebral z budovy jedné uherskobrodské firmy. Ty kamery totiž kradl už na zakázku," doplnil Aleš Mergental. V těchto posledních případech ukradl věci v hodnotě téměř 21 tisíc korun a poškozením způsobil škodu bezmála 4 tisíce korun. Osmatřicetiletý muž z Uherského Brodu byl obviněn ze spáchání trestných činů krádeže a porušování domovní svobody, za což si může pobýt až tři roky za mřížemi. „Mezi věci, které mimo jiné vzal při předchozích prokázaných krádežích, patří i slepice, střecha psí boudy nebo květináče s ozdobnými květinami," poznamenal policejní mluvčí.