Vždy postupoval podle stejného scénáře. Přišel do čekárny, kde si vyhlédl starší ženu. Poté vedle ní usedl ze strany, kde měla kabelku. Bundu nebo mikinu si přehodil přes ruku, čímž druhou ruku maskoval při krádeži.

„Tímto způsobem okradl celkem sedm žen jak v Uherském Brodě, tak i v Uherském Hradišti. Oběti připravil o peněženky s doklady, platebními kartami a nemalými finančními obnosy. Celkem si tak zloděj přišel na čtyřicet šest tisíc korun,“ informovala uherskohradišťská policejní mluvčí Milena Šabatová s tím, že u další ženy ve věku třiaosmdesáti let mu ale tento tah nevyšel.

„Seniorka byla obezřetná a na své věci si dávala velmi dobrý pozor. Mužovo počínání proto zaregistrovala. Stejně jako ostatní ženy, i ona vše oznámila na policii. Kriminalisté tak získali podrobný popis muže, na kterého si v jedné z čekáren počkali a tak se jim ho podařilo dopadnout,“ uvedla Milena Šabatová.

Lapka se u výslechu ke všemu přiznal. Uvedl, že z peněženek bral peníze a zbylý obsah vyhodil. Získaný obnos poté utratil.

„Kriminalisté v uplynulých dnech zahájili proti tomuto zloději trestní stíhání a podezřívají jej z trestných činů krádež, neoprávněné opatření a pozměnění platebního prostředku. Za toto jednání mu nyní hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi,“ dodala mluvčí. 

Hořící kamion uzavřel komunikaci na Slovensko
Hořící kamion v úterý uzavřel komunikaci na Slovensko
Už v 8 hodin ráno začala v úterý 4. června celodenní preventivně bezpečnostní akce policistů z Uherského Hradiště zaměřená na chodce a cyklisty.
Cyklista uvízl v síti policejního zátahu. Smolař nadýchal 0,4 promile